Výtvarné umění

AKVARELOVÉ MALOVÁNÍ LAZUROU - nejen pro těhotné

 

Lektorka: Mgr. Lucie Hlaváčová

Pro koho:    Pro každého, kdo hledá činnost pro posílení vitality. Je vhodné zejména pro těhotné maminky (také pro maminky po porodu, při náročném zaměstnání, rekonvalescentky)

Kde:            Dolní Novosadská 81

Kdy:            Každé pondělí 16:00 - 17:30 (nebo po dohodě i jindy)

Kurz začíná po prázdninách - bude upřesněno do konce srpna

Cena:          180 Kč za lekci = 1440 Kč za kurz - 8 lekcí (v ceně je materiál – barvy Stockmar, akvarelové papíry, k dispozici veškeré pomůcky – lazurovací sobolí štětce, stojany atd.)

Maximální počet:    6 osob

Přihlášky a info:      588 519 325; 734 575 640; klub.zahradka@gmail.com

  • Malba akvarelem v lazurních vrstvách  působí příznivě na vnitřní rovnováhu, jemně se dotýká našeho cítění a protože pracujeme pomocí barvy rozplývající se ve vodě, pomáhá obnovování životních sil. V anthroposofické umělecké terapii se využívá působení barev k léčení.
  • Smyslem kurzu akvarelového malování je prevence. V období těhotenství je potřeba, více než kdy jindy, najít klidnou rovnováhu a přirozený životní rytmus. Zdravé a klidně prožité těhotenství dává předpoklad přirozenému průběhu porodu bez stresu a zejména působí příznivě na děťátko. V dobrém ovlivní jeho zdraví i další vývoj. Najde-li maminka porozumění, je tím i o dítě nejlépe postaráno. Děťátku neprospívá přehnaná nervózní aktivita a naopak ani nečinnost a duševní prázdnota matky. Naše „uspěchaná doba“ je příznačná hlavně extrémy a ty je možné s pomocí umělecké práce lépe vyrovnávat.
  • To, co je prospěšné těhotným maminkám, působí přirozeně stejně příznivě na každého, kdo touto technikou pracuje
  • Lekce v kurzu na sebe navazují. Pro co nejlepší pozitivní účinek výtvarné práce je dobré dodržet tento pravidelný rytmus. Pracujeme po celou dobu na jednom obraze, lektorka provází práci slovem a příběhem, je k dispozici při korekturách. Opakovaná účast v dalších kurzech je možná i prospěšná (témata se opakovat nebudou). Není třeba výtvarné vzdělání ani předchozí zkušenost s malbou. Podmínkou účasti je zdravě probíhající těhotenství bez komplikací.

Při neúčasti omluvené z vážných důvodů je možná náhrada lekce.